Kendimizi en iyi hissettiğimiz yerlerin başında camiler gelir. Çünkü kendimizi ibadet yaparken her şeyden arınmış olarak hisseder ve her şeyden uzak kaldığımızı görürüz. Yani mutlak benliğimizle inancımıza yöneldiğimizde bizden mutlusu olamaz.

Çünkü bu durumların içeriği tamamen Allah’a yönelmek ile açıklanabilir. Çünkü inancımız dahilinde camiye gittiğimizde Allah’ın huzuruna çıkmış oluruz. Bu huzurda da kendi benliğimizde mutlak huzuru yakalamış oluruz. Camilerde gerçekten iyi hissediyorsak kendimizi Allah’ın evinde hissediyorsak bu bizim inancımızın tam olarak Allah’a yöneldiğini gösterir.

Camilerin bize hissettirdiği şeyler arasında bir liste yaparsak genelde mutluluk ve huzur sonuçlu şeyler buluruz. Camilerin bize getirdiği şeyler aslında hep ruhsal huzurumuzu yerine getirme amaçlıdır.

İbadetimizi yaparken kendimizi iyi hissetmemizle alakalıdır. Bundan hareketle camilerin bize huzur verecek kapasite olması gerekir. Yani ibadet edilen yerin çok temiz hatta en üst seviye temizlik standartlarında olması gerekir. Cami temizliği konusunda çok titiz davranmak gerektiği konusunda herkes hem fikirdir. Özellikle cemaat açısından çok büyük önem taşıyan bu temizlik durumu herkesi içine çeker. Camilerin temiz tutulması için tüm cami çalışanları bu konuda çalışırlar ancak yeterli olamazlar bu konuda profesyonel hizmet veren şirketlere yönelmek durumunda kalınır. Camilerin temiz kalması için sürekli bir temizlik operasyonu içerisinde olmaları gerekmektedir.

Eğer bu operasyon biraz aksar ise her şey iç içe girer ve her şey başka olur. Camilerin bu hizmete aslında doğal olarak ihtiyacı vardır. Eğer bunları yerine getiremezsek cami ibadethane olma özelliğini kaybedebilir. Bunun yanında Gebze gibi şehirlerde bu temizlik işlerinin başka boyutlarıyla da karşılaşırız. Gebze temizlik açısından çok fazla hizmet veren Gebze temizlik firmalarına sahiptir. Bu da bu ilçenin potansiyelini gösterir. Cami gibi evlerde temizliği gösterecek olan Gebze merdiven temizliği konusunda da bu firmaların etkisi gözlenebilir. Ayrıca sanayi bölgesi olan burada Gebze fabrika temizliği de göz ardı edilemeyecek bir şeyin içindedir. Gebze ofis temizliği açısından da çok verimli bir yerdir temizlik şirketleri açısında. Bu durumu değerlendiren firmalar burada sürekli açılmaktadır.